Doufám, že se vám tu bude líbit, naleznete kousek mě a třeba si i kousek odnesete. ( více v rubrikách )

Září 2016

Zkouška nového stolního grillu

30. září 2016 v 23:48 | Nikol |  Kousky z mého života
Dobrý den,
tak jsem zase tady a tentokrát to bude takový vykecávací článek, nebo to mám nazvat spíš článkem typu: "Fakt to potřebuju někomu sdělit a někam nahrát ty fotky"? At' tak, či tak, jdu na to.

Byl jednou jeden den, a jak už to tak bývá každým rokem, sestra za mnou přiběhla s tím, jestli už vím, co dám mamce k narozeninám. V mojí hlavě se klasiky vždycky točí asi tyhle tři myšlenky: "To už uběhl další rok?", "Co jí mám sakra koupit?", "Aha, takže ségra očividně nemá tušení, co koupit". Začala jsem tedy přemýšlet, co by jí tak mohlo udělat radost. Chtěla jídelní stůl s židlemi, ale ono to s brigádovým platem studenta není úplně sranda. Tak jsem přemýšlela dál. Máma není ten typ ženy, která se každy den čančá, nosí šperky, nebo ocení voňavku. Tím ovšem nechci říct, že se neobléká hezky, nevoní a nesluší jí to...na svůj věk je to kočka! :) Každopádně, je spíš praktický člověk. Napadlo mě, že máma miluje grilování a grilované jídlo, ale nemáme zahradu, aby si mohla sem tam něco takového dopřát. A tak mě napadl stolní grill. Byla jsem z toho nápadu nadšená přesně do chvíle, kdy mi sestra řekla, že je to úplný nesmysl. Ale víte co? Stejně jsem ho koupila a nelituji, protože máma měla opravdu radost. :)

Byl státní svátek a my nevěděly, co na oběd (jako ostatně vždy), a tak jsme se rozhodly vyzkoušet grill.
Nakrájely jsme spoustu zeleniny na kolečka, to samé jsme udělaly i s cibulí a batáty. Dále jsme nakořenily kuřecí maso a zabalily také jeden hermelín do alobalu s bylinkami...asi jsme se nemohly rozhodnout, co ugrillovat první. :) Trvalo to sice trošičku déle, protože jsme toho dělali hodně, ale výsledek byl k nezaplacení! Vážně moc dobré! Doporučuji si k tomu udělat jogurtový dip.

Tak co, jak to vypadá? Mě to vážně moc chutnalo. Pokud nad tím přemýšlíte, tak koupi grilu rozhodně doporučuji!
Co máte nejradší ugrilované?

Mikina "CHILL MODE"

27. září 2016 v 19:37 | Nikol |  Moje oblečení (SayIt!)
Dobrý večer,
ukážu vám jeden z mých prvních výtvorů. Jde o mikinu s nápisem "CHILL MODE", která je nejlepší na kocovinová rána, zimní dny, lenivé dny a vlastně každý čas, kdy chcete a nebo potřebujete odpočívat. :)
Je obrovská, zahřeje a cítíte se v ní, jako v pyžamu, i když tak nevypadá. Sama jsem ji malovala zrovna v období, kdy jsem těchto dnů potřebovala hodně a věřte mi, že na ně není lepší part'ák, než obrovská mikina!


Napiště mi vás názor, napiště, co zlepšit a kdyby jste chtěli mít podobnou, stačí mi napsat. :)

Proč jsem začala?

26. září 2016 v 22:36 | Nikol |  Moje oblečení (SayIt!)
Dobrý večer,
jak už jsem nastínila v prvním článku, moc ráda píši a maluji na oblečení různé obrázky, ale spíše věty, nebo slova, která by měla vyadřovat názor, nebo něco vtipného. Zkrátka mě to začalo bavit a chtěla bych se v tom zdokonalovat. A ano, ty věci pro mě mají nějakou cenu, protože jsem do nich vložila svůj čas, nápad a kousek sebe.
Ale jak jsem se k tomu vůbec dostala?

Byl jednou jeden kluk, který pro mě pár let hodně znamenal. Bylo to mezi námi takové všelijaké...dalo by se to popsat možná slovy: "Chci! Nechceš! Chceš? Nechci!". Jednou už to ale vypadalo, že se v tom, kdo a co vůbec chce, konečně shodneme. Měl tehdy narozeniny a já mu chtěla dát něco, co bude jen ode mě a nikdo mu nebude moct dát nic podobného. Sama to ted' moc nechápu, proč mě napadlo zrovna tohle...možná za mě rozhodovala spíše ta část hlavy, na které seděly zamilované růžové brýle. Napadlo mě vytvořit mu tričko s něčím, co k němu bude sedět.

První jsem to chtěla udělat přes internet, ale nějak jsem to nevychytala s načasováním a na doručení poštou už bylo pozdě. Nevěděla jsem, co mám dělat, a tak jsem začala zvažovat všelijaké jiné možnosti. Nakonec jsem dospěla k nápadu, zkusit to tričko vyrobit sama. Několikrát jsem ten nápad zamítla, ale potom jsem se do toho nakonec pustila. Koupila jsem barvu na textil, tričko, vyrobila šablonu (s tímhle mi tenkrát pomohl kamarád, děkuji) a nakonec to tedy zkusila zrealizovat.
S tričkem potom bylo ještě spousta nesnází, ale tím to nechci natahovat. Můžu vám jenom stručně říct, že se mi povedlo čmrknout vedle, zkusit to vysavovat, vysavovat do trička díru, ale díkybohu se povedlo všechno beze stop zpravit a dárek jsem nakonec předala. Líbil se, byla jsem moc ráda. A na druhou stranu jsem měla strašně dobrý pocit z toho, že jsem vytvořila něco svého, tak jsem si řekla, proč nevyrobit něco dalšího? A tak to celé začalo. :)

Tak třeba jednou budu moct něco vyrobit i pro vás. :)
Přeji dobrou noc,
Nikol

Proč tenhle blog vznikl?

24. září 2016 v 17:11 | Nikol |  O této stránce
Ahoj všichni!
Takže, abych to tady celé nějak začala, měla bych v tomto (úplně prvním) článku zmínit, proč byl tento blog vlastně založen, o čem sem budu chtít psát a hlavně taky, co zde budu chtít dokázat. Ted' to tedy zkusím shrnout v několika odstavcích.

Začínám?
V první řadě bych chtěla říct, že tento blog určitě není mým prvním. První a vlastně můj jediný předchozí blog jsem si založila v roce 2011, když mi bylo 12let. Tehdy bylo mým snen, vytvořit si z blogu takový malý internetový obchod, kde bych mohla prodávat své výrobky z fima...což pochopitelně krachlo. Postupem času jsem si z blogu udělala jakýsi deníček na sdílení svých zážitků a života s ostatními, ale také na přidávání různých inspirací a DIY. Časem se mi ozval Standa z redakce a začala jsem "spolupracovat" s Krásná.cz tak, že jsem točila videa (trošku jiné vlogy). Dostala jsem se taky do autorského klubu a tímto za vše moc děkuji!
Později se pro mě bohužel blog stal více povinností než-li zábavou, a také s dospíváním ubývalo mého volného času na psaní, a tak jsem po několika přestávkách bohužel úplně přestala.
Můžu ale říct, že mi to chybí a s mými novými nápady, přišel i nápad vytvořit si nový blog.
Tak jsem tady!

Proč?
Blog jsem si založila hlavně z důvodu, že s vámi chci sdílet svou práci a na druhou stranu, chci někam psát o svých plánech, pokrocích a zážitcích, protože věřím, že své přátele už s tím musím čas od času pěkně otravovat. Nechci aby měli hlavu jako pátrací balony, protože jsem taky docela upovídané stvoření. :) Také budu ráda za odezvy, sdílení vašich zkušeností a opravy, když budu mít o něčem chybné mínění.
Snažím se vkládat názory do kusů oblečení, které žádný neměly. Jinými slovy ručně maluji/píšu různé nápisy a obrázky na trička, mikiny, sukně...kam jen si budete přát. Snažím se, aby to bylo originální, a aby se tím dalo něco vyjádřit. Snad se vám budou moje "výtvory" líbit a třeba budu mít tu možnost, udělat nějaký i pro vás. :)
Svými plány, o kterých budu psát, myslím můj sen studovat na zahraniční škole, cestovat, vytvářet vlastní věci, naučit se další cizí jazyk, udělat si certifikát z AJ a další věci...postupem času snad mých cílů bude přibývat a budu si je také snad pomalu plnit.
Ano, vím že jsem snílek a tak trochu blázen, ale právě tady hledám stejné šílence, jako jsem já, aby jsme se mohli zároveň podporovat a učit. :)

Všechny věci, co vás zajímají se můžete dozvědět bud' v rubrice "O této stránce", nebo "Kousky mého života" a nebo se na ně můžete zeptat tady do komentářů! Již dopředu děkuji moc za všechny nové čtěnáře a všechny další snílky, kteří chtějí své sny realizovat!
Zatím se mějte hezky,
Nikol