Doufám, že se vám tu bude líbit, naleznete kousek mě a třeba si i kousek odnesete. ( více v rubrikách )

Vídeňské přírodovědné museum (NHM)

3. října 2016 v 23:19 | Nikol |  Kousky z mého života
Zdravím vás!
Chtěla bych vám dneska popovídat o naší třídní exkurzi do Vídeňského přírodovědného musea.
Celé to začalo, když nám naše učitelka biologie přiša jen tak jakoby mimo řečí říct, že jedeme do Vídně. Všichni jsme se pochopitelně začali hned těšit a přemýšlet, jestli chceme strávit čas v museu a nebo na koloběžkách. Já, jako člověk, co by chtěl z biologie maturovat, jsem si vybrala museum. Více než polovina obou tříd, si však vybrala koloběžky, a tak jsme na museum měli alespoň prostor a všechno probíhalo tak nějak víc v klidu.
Do Vídně jsme jeli klasicky pár hodin autobusem. Naštěstí mám tyhle dlouhé cesty, kdy můžu jenom poslouchat hudbu zakleslá v sedadle, dost ráda. Konečně jsme dojeli na místo, druhá skupina se od nás odpojila a my pokračovali do musea. Co na to říct, už jenom z venčí byla ta stavba nádherná, a tak jsem se nemohla dočkat na to, co uvidím uvnitř.
Museum se skládalo ze dvou pater. Každě patro bylo takovým uzavřeným okruhem obrovských sálů s vystavenými exponáty. První patro bych pojmenovala, jako "Evoluce" nebo "Od začátku po současnost". Byla v něm popsána země od jejího vzniku, vystaveny minerály, představeny praorganismy, trilobiti, členovci...bylo zde ukázáno, co se dělo s kontinenty, sopečná činnost, a dále to šlo k pravěkým rostlinám, ještěrům, obrovskému hmyzu a přes savce až k nám. (Což je vlastně to, co mě od malička tak fascinuje) Druhé patro bych nazvala nejspíš "Živočichové", a to opravdu všichni, kteří vás jen napadnou, nebo kolikrát ani nevíte, že po zemi něco takového vůbec "běhá". Obejít obě patra nám trvalo asi hodinu a půl a bylo to zajímavé to ano, ale musím se přiznat, že každý kámen jsem opravdu detailně nezkoumala.

Dále jsme se procházkou dostali až k centru Vídně, a jelikož jsme padali hlady, první zastávka, po dlouho očekávaném vyhlášení rozchodu, byl McDonald. Ano, je to možná zvláštní, že jsme si nezašli na proslulý Wienerschnitzel, když už jsme tam byli, ale ono vás to v tom McDonaldu pořád stojí mnohem menší peníze a hlavně méně času, který mně osobně tam byl docela vzácný. Byli jsme docela překvapení ze systému, jak si tam objednáváte své jídlo. Já jsem to viděla poprvé, takže mi chvíli trvalo se zorientovat. Smějící se Jsou tam digitální tabule, na kterých si vyberete svou objednávku, vyjede vám lístek s číslem, se kterým jdete ke kase. Tam objednávku zaplatíte a oni vám dají další lístek, se kterým čekáte až bude vaše objednávka připravená k převzetí. Je ale pravda, že je to mnohem rychlejší!
Potom jsme šli do Starbucks, kde jsem si dala dýňové Frappuchino, bylo výborné! Na kelímek mě podepsali jako "Mickey", takže mám asi oiciálně novou přezdívku. Smějící seChtěly jsme se s Markétkami mrknout i do nějakého obchodu, protože vždycky když jsme zatím ve Vídni byli, nebyl všední den a obchody byly tím pádem zavřené. Zašly jsme do Forever 21, kde jsem si koupila takový ten "těsný" krajkový náhrdelník, ze kterého jsem stále ještě unešená, i přes to, že někteří lidi proti tomu mají opravdu výhrady...což mě vcelku překvapilo, ale nevadí! Usmívající se Potom jsem se chtěla moc jít projít po okolí, ale všichni si sedli na lavičku, jako kakabusové, a mrčeli, že je bolí nohy. Tak jsem ukecala M. a ještě jednoho spolužáka a trošku jsme se mrkli kolem dokola...no a potom, potom už byl čas nasedat do autobusu směr Česko!
Ve výsledku můžu říct, že jsem moc ráda za to, jaké nám vyšlo počasí a za to, že jsem tam mohla opět být a vidět něco nového! Doufám, že co nejdříve tam zajedeme zase!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 KulCoge KulCoge | E-mail | Web | 16. srpna 2018 v 6:57 | Reagovat

Seal armpit brings discomfort, hurts when clicking. to Carry visit doctor cannot be. Seal under the muscle cavity may become dangerous illness. But often it is result frequent use antiperspirants with aluminum, non-compliance rules personal hygiene, strong sweating. Inflammation triggers a close blouse, infected razor-affiliation, the virus.
<a href=http://armpit.info/how-much-should-you-worry-about-painful-lump-under-armpit>small painful lump under armpit</a>  
Pain under the arm, redness, lump getting warm? This is the boil that should cut from the surgeon, then drink antibiotics. initial stage cost lotions, antibacterial medicines. If the process switched to second stage, shown surgery.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama