Doufám, že se vám tu bude líbit, naleznete kousek mě a třeba si i kousek odnesete. ( více v rubrikách )

Výlet do Prahy

5. října 2016 v 12:09 | Nikol |  Kousky z mého života
Ahoj všichni!
Nebudu vám asi sdělovat nějaké detaily, protože to za prvé nechci zakřiknout a za druhé by to byl dlouhý příběh, který si stejně ráda nechám pro sebe. Základní informace je ale asi to, že za mnou do Prahy někdo přijede (Prahu nezná) a já bych chtěla naše hlavní město předvést v jeho plné kráse. Jelikož jsem ale z malého města na moravě, do Prahy jezdím jen občas, a tak jsem měla pocit, že ji skoro neznám. Potřebovala jsem s tím teda trošku pomoct a jelikož mám se svým tátou hodně dobrý vztah..takový kamarádský, poprosila jsem ho, jestli by mi s tím nepomohl. A on souhlasil. Vybrali jsme den, který seděl nám oběma a zamířili do Prahy. Bylo mi moc fajn, protože den předtím jsem byla ve Vídni, a tak jsem skoro nestihla zaregistrovat, že bohužel ještě stále bydlím v našem městě. (Nemám to tu zrovna v lásce) Jeli jsme vlakem, protože máme vlak zadarmo, takže nám cesta zabrala asi 3 hodiny, ale to mi vůbec nevadí.

Tip: Když pojedete do prahy s ČD, dejte si latté za 10kč.

Dojeli jsme na místo a já prohlásila: "Tak tati, naplánuj si v hlavě nějakou trasu, aby jsme zvládli všechno důležité a já si zapamatovala, jak se kam dostanu a co kde je". A tak jsme se vydali na takovou "Tour de Prague". Neměli jsme na to celý den, a tak jsme šli opravdu rychle, ale i přesto jsem stihla vnímat, jak je praha krásná! Měli jsme moc pěkné počasí, takže nám bylo chvílemi i vedro. Začali jsme na Václaváku a dále pokračovali k Mostu Legií, Tančícímu domu, dále zpět na most, přes něj k lanovce, která vede na Petřín, dále na Karlův most, přes něj jsme přešli a dostali se na Staroměstské náměstí ...a tak dále. Mezitím mi neustále všechno vysvětloval, povídal o všem možném a já se stále rozhlížela okolo sebe, abych toho zachytila snad co možná nejvíce. Na úkor toho jsem sice vůbec nefotila, ale to vám vynahradím za 14dní!


Na konci dne jsme si ještě sedli na pivko a celé si to shrnuli...byla jsem unavená, ale nadruhou stranu nabitá energií a cítila jsem se strašně dobře. Usmívající se Potom už bohužel nastal čas jet domů, a tak jsme nasedli na vlak a frčeli zpět.

Co je vaše nejoblíbenější místo v Praze?
Jak často Prahu navštěvujete?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama