Doufám, že se vám tu bude líbit, naleznete kousek mě a třeba si i kousek odnesete. ( více v rubrikách )

Hudba a vztahy

17. března 2017 v 11:47 | Nikol |  Kousky z mého života
Byly časy, kdy jsem si zatvrzele myslela, že hudba snad nemůže ovlivňovat vztah mezi dvěma lidmi. Nemyslím teď přátelství, spousta jich totiž vzniklo klidně jen na základě stejného hudebního vkusu. Ikdyž vám ale hudba vašeho kamaráda zrovna nevoní, stále to není žádný problém, pokud jste tolerantní člověk. Jak jsem časem poznala, ve vztahu je to trochu něco jiného.

Například já jsem hodně tolerantní člověk, protože na mně samé je spoustu chyb a zvláštních věci, kterè se některým lidem nemusí úplně zamlouvat. Nikdy jsem nikoho za jeho hudební vkus neurážela, nikdy jsem s ním dokonce nerozebírala, jak to může poslouchat. Nenapadlo by mě podle toho nějak předčasně lidi soudit, nebo rozzřazovat. Přestože jsem měla kamarády i kamarádky, co poslouchaly metal, deathmetal, reggae, drumy nebo prostě pop, nikdy mezi námi hudba nevyvolávala žádný problém. I tak ale musím říct, že znám spoustu lidí, co jsou schopní za hudbu lidi narovinu odsoudit.

Teď ale zpět k tomu, jak si myslím, že hudební vkus ovlivňuje partnerský vztah. Když uvedu příklad z mých zkušeností a lidí z mého okolí, berte to jako příklad ze života, ne jako jasnou jedinou pravdu. (Víte, jak to myslím) Sama jsem se potkala jak s kluky, kteří poslouchali pop, tak s metalisty a rockery, těmi, co poslouchali hardcore, frenchcore nebo dnb. Řeknu vám, největší problém byl asi v hardcoru, protože mi to bylo den co den vnucováno, nejmenovaný tím žil, tím pádem jezdil na ty akce, to znamená i nějaký ten fet a tak. Také si byl schopný pustit si to do repráčků venku na plné koule. Věřte mi, nebylo to příjemné, přestože jsem se té hudbě taky snažila, kvůli němu, přijít na chuť. Myslím, že teď je mu nejlépe se slečnou, která poslouchá to samé. :) Další bych uvedla kluky, kteří poslouchali pop. Ti měli většinou hrozný problém s tím, že já poslouchám rap. Dalším problémem pak bylo, že většinou neměli žádný svůj názor a byli lehce ovlivnitelní okolím. Rockeři, ti zase brali velice vážně, jak jsem jenom nemohla slyšet tuhle a tuhle klasiku a jaktože neznám tamtoho interpreta. Toto se stalo jak mně, tak mé kamarádce. Narážky na rap probíhaly taky téměř denně. Máte taky podobnou zkušenost?

Asi bych měla uvést, co poslouchám já, že? Nejvíce mám ráda český a slovenský rap, protože miluju texty, které pro mě mají smysl a můžu se v nich najít. Mám ráda také české táborákové písničky, nevadí mi ale ani nějaký ten pop nebo rock, když je to hezká písnička.

Co jsem tím celým ale chtěla říct je, že hudba podle mého ovlivňuje osobnost člověka, a také ukazuje co v sobě člověk skrývá, kolik toho zažil a čím si musel projít. Možná proto si tak dobře rozumím s lidmi, kteří ten rap poslouchají taky. Kdoví. Pokud k tomu máte co dodat, prosím napište mi do komentářů váš názor. Přeji hezký pátek!:)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hugo Hugo | 19. března 2017 v 0:11 | Reagovat

Sice nevím proč by kluci co poslouchají Pop měli být lehce ovlivnitelní a neměli by mít vlastní názor. Názor na co? Jinak když už jsme u toho tvého "Rapu" určitě myslíš Ektora a když vezmu posledních pár vět: Ukazuje to čím si člověk musel projít kolik toho zažil atd. Tak se dá tvrdit, že dělá "rap" pro malý děcka, který mu furt baští tu pohádku

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama