Doufám, že se vám tu bude líbit, naleznete kousek mě a třeba si i kousek odnesete. ( více v rubrikách )

Dejte člověku šanci, aneb první dojem nemusí být správný

26. července 2017 v 23:17 | Nikol |  Kousky z mého života
Dnes...nehledě na to, že to byl jeden z nejhorších dnů za hodně dlouhou dobu...se mi stala věc, která mě donutila přemýšlet. Dokonce přemýšlet nad vlastní chybou, což dělám (jako asi každý člověk) ne velmi ráda a rozhodně ne sama od sebe. Musí mi to první někdo vyčíst a já se potom zamyslím.Nikdy se ale nestalo, že bych vlastní chybu viděla tak jasně, jako dnes. Ale to už zase odbíhám od tématu, o kterém chci psát, takže k věci.

Bylo už asi kolem sedmé a na brigádě to byla dnes opravdu pakárna, spoustu úklidu a problémů s pokrytím směn. Zkrátka už jsem měla hlavu jako pátrací balón. Když v tom mě z mého krátkého zamyšlení probral další zákazník. Ale nebyl to jen tak někdo. Byl to kamarád, kterého znám zhruba rok a dřív jsme to spolu...já nevím...zkoušeli? Radnili. Možná to je to správné slovo? No každopádně to nemělo dlouhého trvání a já nakonec, jako ostatně velmi často, vycouvala.
Musím říct, že jsem tenkrát až moc řešila maličkosti. Nedůležité věci, které jsem nemohla překousnout. Bylo to tak pořád. Předtím, než jsem poznala, co je to člověka opravdu milovat. A nebo, jestli vám to připadá jako silné slovo, tak mít rád člověka tak, že by jste na něj nedali dopustit. Ted' už to vnimám jinak a jsem ráda, protože to předtím bylo celkem hloupé, to přiznávám.
No každopádně zpět k věci. Poznala jsem v něm moc fajn a hodného kluka, se kterým jsem se šíleně nasmála. Co mi tedy vadilo? Ani nevím...neměli jsme společné známé, moc mě nepřitahoval...bla,bla,bla...prostě věci, co by šly změnit. Od té doby jsme v kontaktu nebyli, maximálně se pozdravili na ulici. Když jsem ho ale viděla dnes, viděla jsem v něm najednou krásného kluka s tou stejnou fajn povahou. Po pár prohozených slovech jsem se zeptala, s kým tam vůbec je. Odpověd': "s přítelkyní" mi asi pootevřela oči. Nějak jsem na to zareagovala, už ani nevím jak, spíše jsem hned začala přemýšlet. Přemýšlela jsem o tom docela dlouho a ted' vidím, že jsem dřív byla prostě jenom blbá a možná taky povrchní, to mě mrzí nejvíc.

Já už zpátky nic nevrátím a život šel dál, takže o to ani nemám zájem. Ale dávám to jako příklad pro zamyšlení. Nejsem jediná, kamarádkám a známým se tohle v životě již taky několikrát stalo a věřím, že i vám. Ráda si přečtu vaše příběhy, pokud se chcete o nějaký podělit.
Abych to shrnula...nedávejte tolik na první dojmy, člověka přece jenom musíte poznat a hlavně mu dát tu šanci! :) Co když jste už našli toho pravého, ale odmítli ho protože měl třeba předkus? Za pár let s rovnátky už bude mít úsměv krásný, ale bude mu i ten váš stále připadat tak roztomilý jako před lety? Každý si zaslouží šanci a trochu našeho času. Nojo, mně to mohlo dojít dřív, ale zase lepší později než nikdy ne? :D

Loučím se s vámi a čekám na vaše příběhy, dobrou noc!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pfepyn Pfepyn | 30. července 2017 v 21:51 | Reagovat

Ahoj
Jen tak na začátek, než se vrhnu na tvé téma, mě opravdu rozesmálo, že důvodem k vycouvání ze "vztahu" může být to, že nemáte společné přátele.

Dát na první dojem? Já vyrůstal mezi lidmi, kteří byli velmistři v intrikách, lhaní apod.. Já k těmto lidem chtěl patřit, protože jsem se cítil v dětství osamocený.
Začalo to asi na druhém stupni a já začínal patřit do opravdové skupiny, kde mě brali takového jaký jsem.
Ono tato zkušenost mi dala pár "smyslů" navíc, jeden je čistě pocitový, že se s tím člověkem cítím prostě špatně a ta druhá je že poznám falešného člověka během pár vteřin podle pohybů jeho těla.
Já nesoudím lidi podle pohlaví, vzhledu, let, majetku. Takže je otázka co zohledňuješ v prvním dojmu ty a potom je otázka jestli je právě tvůj první dojem moc povrchní a tak je třeba těm lidem dát druhou šanci. A nebo je to třeba můj první dojem, kde pokud pokud nelžeš či se nepřetvařuješ tak je z 99% můj názor kladný.
Takový dodatek: Měl sem tu "čest" potkat i tebe v nejmenované pekárně, bylo to tak dva roky zpět. Osobně jsem nepotkal nikoho s tak pro mě nepříjemným hlasem doprovázeného pubertálním chováním. Což u mě vlastně nic neznamená jen si mi kazila směnu :D

2 Nikol Spillerová Nikol Spillerová | 30. července 2017 v 22:31 | Reagovat

[1]:  Ahoj, kdyby jsi článek četl pořádně, jistě by jsi se tam dočetl, že "vycouvání kvůli přátelům" byla jedna z  blbosti a nedůležitých věcí, které šly změnit.
Dále by jsi se dočetl také to, že podstata článku je dát lidem čas a nedávat na první dojem.
Když to shrnu, tak si nejsem jistá, zda jsi opravdu četl to, co komentuješ. Hezký den. :)

3 Pfepyn Pfepyn | 30. července 2017 v 23:20 | Reagovat

Ahoj, ohledně toho čtení či nečtení:
Já jen zmínil, že mne to pobavilo, tedy nevím jak si došla k tomu že jsem ho nečetl pořádně.
Ano já tvůj článek četl - Nedávejte tolik na první dojem. Já jsem ti napsal, že to vidím jinak a taky jsem napsal, že: Otázka je co zohledňuješ v prvním dojmu. Dám ti tedy příklad: Máme třeba škaredou spolužačku. Já se s ní nebudu bavit protože je škaredá, ale tobě to vadit nebude a budeš se s ním bavit POINTA? Hodnotíme stejného člověka, ale každý má jiné věci co hodnotí CHÁPEŠ?

Díky a Ahoj

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama