Doufám, že se vám tu bude líbit, naleznete kousek mě a třeba si i kousek odnesete. ( více v rubrikách )

Koloběh vydělávání a utrácení

25. července 2017 v 16:50 | Nikol |  Kousky z mého života
Zdravím,
je mírně zatažené, dá se říct i chladné letní odpoledne a já trávím čas stejně, jako téměř každý jiný letní den. Prací. Tedy musím říct, dnešek byl jiný. Dnes jsme se z obsluhy kiosku proměnily na zdatné uklízečky a asi za 6 hodin vydrhli úplně všechno. Když ale tak uklízíte, máte spoustu času na to, aby jste si zanadávali na celý svět a taky na své minulé já, které mohlo uklízet průběžně a vy by jste tu ted' nemuseli klečet a drhnout takové nánosy. Ale to vás časem omrzí a začnete přemýšlet o tom, proč to vlastně děláte. Odpověd je jednoduchá, ale také složitá. Peníze.
Najednou si uvědomíte, že vlastně každý den vyděláváte peníze, ale až konečně dostanete tu vytouženou výplatu, nejdete si ji užít. Nemáte totiž čas, protože jdete zase vydělávat. Ve výsledku vám doma leží peníze a vy jste stále tady a připadá vám, že vám ten lepší život, pro který dřete, vlastně utíká mezi prsty.
Občas si zajedu někam na den, když ho mám volný, něco si koupím. Občas se po práci sbalíme a jdeme si někam sednout, utratíme pár stovek za drinky, nebo dobré jídlo. Jinak je to celé stále dokola. Sledujete kamarády, kteří vám sice řeknou, že už neví, kde ty peníze vzít, jak si užívají léto. Už to takhle jedu třetím rokem a neměnila bych s nimi, ale občas mě to zamrzí, třeba při uklízení, to je celé. :)

Pozitivní věcí je samozřejmě, že až to celé skončí, můžete si toho přes rok dovolit daleko více než ti, kteří si léto víc užili. Můžete si také dovolit dražší věci, nebo zážitky, které vám už nikdo nevezme a co je nejlepší, mít pocit, že jste si je zaplatili sami a nemuseli to tahat z rodičů. Můžete si peníze ukládat na vysokou školu, kde budou potřeba nejvíc. Má to spoustu výhod opravdu, jen už toho mám občas dost, tak začnu přemýšlet o smyslu toho celého.

Kdybych měla přemýšlet o brigádničení obecně, mohla bych uvést spoustu pozitivních věci, jako jsou například cenné zkušenosti, zvládání stresu, umění vyřešit krizové situace, komunikace s lidmi (hlavně s dospělými), pohyb a hlavně příprava na život. (A také to vypadá dobře v životopisu, když už nic :D)
Například ted' už můžu říct, že mám zaplacenou dovolenou do Španělska a moc se těším. Beru to jako další motivaci...obrázek sebe, až budu ležet na pláži, každý den se all inclusive cpát a pít drinky, bavit se, opalovat se a odpočívat. ♥ Další věcí, co mě těší je, že jsem získala úžasnou partu spolupracovníků a každý den se těším na to, že zase bude sranda a budeme se smát. Takže vlastně ve výsledku "keep smiling, always can be found some positive things about everything!".

Je to jedna velká polemizace o tom, kdo se má lépe. Zda ti, kteří jsou jak se říká "povolání syn/dcera" a nebo ti co musí sami. Každopádně na ni stále neznám odpověd'. A víte co, možná ani nechci. :)
A jak to vnímáte vy?

Přidávám nás obráceně, protože tady je všechno vzhůru nohama. :D

Loučím se s vámi a jdu zase makat,
mějte se!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Irda Irda | Web | 25. července 2017 v 17:19 | Reagovat

To bych taky chtěla aby se mi peníze válely někde doma :D :D ale jako v práci dost dělají kolegové,což tam máš taky uvedené :D ale taky brigádničím,ale jako co si budeme povídat,radši bych byla jak jedna moje spolužačka co má tři dovolené a všecko ji zaplatí rodiče :D :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama