Doufám, že se vám tu bude líbit, naleznete kousek mě a třeba si i kousek odnesete. ( více v rubrikách )

Můj výlet do Nizozemska

12. srpna 2017 v 0:27 | Nikol |  Cestuji
Psal se březen 2017 a já se připravovala na můj poznávací zájezd do Nizozemska. Moc jsem se těšila, ale byl tu jeden problém...jela jsem sama. Zájezd jsem totiž dostala od mamky k narozeninám, které mám v lednu. Tato země byla tehdy jasnou volbou, protože jsem tehdy udržovala takový vztah nevztah s Nizozemcem. Ano, řeknete si, naivní. Bylo. Ale nutno dodat,že jsem se nikdy necítila tak, jako s ním. Ani před ním a ani po něm. Na tohle at' má každý názor jaký chce, ale já věřím sým pocitům. Každopádně jsem chtěla moc poznat tuto zemi a zároveň se s ním opět vidět, proto tenhle dárek. Jsem za to mamce neskutečně vděčná, o tom žádná, ale stále tu byl ten malý problém.
Nikde dál jsem totiž úplně sama ještě nebyla. Tak nějak jsem věřila tomu, že se určitě s někým seznámím, protože taková jsem já, ale vždycky tu bylo takové malé "ale co kdyby". Věděla jsem, že se s ním uvidíme, ale také jsem věděla, že se musím v rámci možností držet zájezdu. To pro mě znamenalo, že by bylo moc fajn, kdybych mohla s někým sdílet svoje pocity, nebo zkrátka jen s někým mluvit, protože jsem hodně ukecaná. :D Mamka se mě ještě ptala, jestli to nechci nějak zrušit. Nehledě na to, že by jí žádné peníze nevrátili a já to veděla, chtěla jsem to uvnitř sebe nějak hecnout. Toužila jsem po tom zkusit být sama za sebe. Řekla jsem tedy, že JEDU!

Náš autobus měl vyjíždět z Brna kolem oběda. Plán byl takový, že mě tam hodí sestra, pojede i mamka a synovec, dáme si oběd a vyprovodí mě na autobus. Tady musím doporučit podnik Black Point Cafe, kde jsme se hodně dobře najedli v příjemném prostředí. Po obědě nastal čas jít. Začalo se to ve mně trochu prát. Chvilku jsem měla chut' nasednout zpátky do auta a otočit to směr domov a chvíli už jsem chtěla sedět v autobuse směr neznámo. Když jsme se dovlekly před autobus, všichni tam někoho měli k sobě. Chvilku mi bylo smutno, ale řidič mě z toho okamžitě vytrhl svým humorem. Mamka, již tradičně, začala slzet a já věděla, že čím déle tam s ní zůstanu, tím horší to bude. Rychle jsem se rozloučila a zalezla do autobusu. Trvalo to ještě asi 10minut, ale konečně jsme se rozjeli.

Seděla jsem zatím u stolečku sama. Autobus měl být plný, takže jsem byla zvědavá, kdo si ke mně přisedne. Někde u Prahy nasedli holka a kluk, kteří měli stejné příjmení a byli si hrozně podobní. Přemýšlela jsem jestli jsou to manželé nebo sourozenci. Jelikož už jsem prostě taková, nenapadlo mě nic lepšího než okamžitě vyhrknout: "vy jste manželé?". Oba to vzali v pohodě a začali se smát. Byli to totiž bratranec a sestřenice. Okamžitě jsme se dali do řeči. Zjistila jsem, že poslední prázdné místo u našeho stolečku patří jejich kamarádce, která bude nastupovat kousek za Prahou. Po chvíli mi nabídli, jestli nechci čas trávit s nimi, když jsem tam sama. Byla jsem šíleně ráda a ihned souhlasila. Už jsem totiž věděla, že jsou to fajn lidi. Ted' už jsem se tedy jenom těšila! :)
Náš zájezd jsme začali v malém rybářském městěčku Volendam. Přestože foukalo tak, že jsem se div nedržela zábradlí, dokázala jsem si užívat tohle místo a nasát jeho atmosféru. Byly tam typické rybářské domečky, sochy, krásný výhled na moře ale pekelná zima. :DDalší zastávkou byl Keukenhof, což je obrovská květná zahrada. Uvnitř naleznete obrovské množství druhů květin (hlavně tulipánů a orchidejí), zvířátka, obrovské skleníky, potůčky, romantická zákoutí, občerstvení a různé atrakce. Můžete si zde koupit různé hezké suvenýry a také sazenice rostlin, které v zahradě rostou. Osobně můžu říct, že pro mě byl v Keukenhofu problém pouze to, že jsme na to měli vyhrazených cca 9 hodin, což bylo opravdu přespříliš. At' už jdete pomalu nebo rychle, jídlo si dáte nebo ne, za tři až čtyři hodiny už nemáte co dělat. :D Když to shrnu, tak je to určitě místo, které stojí za návštěvu! V prvním zamilovaných měsících vztahu to může být srdcervoucí romantika. :DZaanse Schans...opravdu kouzelné místo. Skanzen, který je obklopen větrnými mlýny, kanály, typickými domečky, dílničkami a oplývá úžasnou atmosférou. Uvnitř jsou různá musea, jako třeba museum sýrů a museum dřeváků. Všude kolem je krásná krajina, cítila jsem se jak v jiném světě. Uvnitř musea sýrů je obchůdek, kde můžete ochutnat nespočet druhů sýra a potom si vybrat, které z nich si koupíte a odnesete domů. V museu dřeváku se zase můžete podívat na to, jak se takový dřevák vyrábí a samozřejmě si svůj pár dřevěných bot koupit. Dokonce podle čísla vaší nohy. :D Na tomto místě je opravdu krásně, návštěvu doporučuji. :)

Amsterdam. Hrozně mě mrzí, že jsme na něj měli jenom jeden den, protože je mi jasné, že jsme neviděli skoro nic z toho, co bych sama vidět chtěla. Ale i z toho mála, co jsem viděla, se mi toto město šíleně zalíbilo. Všechen ten ruch, ale zároveň klid. Hromady lidí, ale přitom jste na ulici sami, protože každý se stará o sebe a né o vás.
(Mimochodem, to jídlo na fotce jsou bramborové kuličky, podávané s dipem dle vaší volby, moc dobrá záležitost. :D)
Až tam pojedu příště, chtěla bych si to více projít a trochu to město "zažít". Chci být více času v Red Light uličce, ve městě, v uličkách, museích, v barech a restauracích či parcích. Zkrátka rozhodně musí nastat další výlet. :)
PS: Vyfotit se u nápisu "AMSTERDAM" bez lidí kolem? Nemožné. :D


Tohůe je jeden z mých suvenýrů. Vlastně je to jediný ode mě pro mě. :D Tuto oříškovou směs jsem koupila právě v Zaanse Schans v museu sýrů. Doporučuji taky modrý levandulový sýr, který jsem dala svojí mamce. Moc jí chutnal.
Jak bych to tak celé ukončila...sama nevím. Jediné, čím jsem si jistá, je to, že tam pojedu znova a znova, že se tam chci dostat na vysokou školu a že do toho hodlám dát vše. :)
Pro ty z vás, kdo jste Nizozemsko ještě nenavštívili, neváhejte!
Doufám, že fotky samy mluví za hodně, přestože se mi povedlo dát sem asi třetinu z vyfocených, byla jich totiž opravdu spousta, ale hodně z nich si bylo podobných. Nakonec...

Nevím jestli tohle někdy budeš číst, ale ještě jednou: "Děkuji, mami!".
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama