Doufám, že se vám tu bude líbit, naleznete kousek mě a třeba si i kousek odnesete. ( více v rubrikách )

Jak zvládám první školní dny

10. září 2017 v 22:14 | Nikol |  Kousky z mého života
Zdravím vás všechny!
Prázdniny jsou oficálně za námi, pro mě díkybohu, a ted' nám začala škola. Spousty studentů to považují za konec světa, já tedy za změnu od propracovaného léta, takže se zatím nijak nehroutím. Nevím jestli být ráda, nebo nebýt, zkrátka se ohledně toho cítím tak nějak neutrálně...tedy až na to, že vstupuji do maturitního ročníku, což mě trošku děsí. I ten začátek roku jsem čekala, že ho budu brát dramatičtěji, právě kvůli maturitě, ale zatím sama sebe dost překvapuju. :D

Tak nějak jsem se vlastně hrozně těšila až léto skončí a na druhou stranu na mě také na konci padla taková ta známá nostalgie. Prostě vám všechno příjde vlastně hrozně fajn, když to má skončit. Určitě to taky znáte. Říkám tomu "Rozchodové brýle".
První den jsem do školy nepřišla...důvod? Kocovina a můj soul mate šel ještě do práce, takže pro mě nemělo žádný význam se v té škole na tu hodinu sama ukazovat. Ještě by mě sežrali. Druhý den jsme tam teda plné nervozity došly...tedy spíš se doplazily...po cigárku samozřejmě pozdě. Odevzdaně jsme si sedly do první lavice, která na nás sice zbyla, ale plánovaly jsme tam sedět minimálně v 5ti předmětech, takže potom už o nic vlastně nešlo.

Za první týden jsem zjistila pár věcí: Práce mě baví více než škola, ve škole si ale více odpočinu, učitele dokážu brát s větší nadsázkou než loni, spolužáky asi se stokrát větší nadsázkou než loni, nevím jak si do tabulek nat'ukat školní obědy, jsem z toho značně nervózní, udělala jsem si "To do list" a zatím dost pomáhá, začala jsem číst četbu a cítím se líp, když si jednou za den sednu na něco do školy. New school year = new me? Nemyslím si, jen mi dalších pár měsíců každodení práce přidalo zase trochu zodpovědnosti a touhy po tom něco dokázat...a hlavně také vědomí, že to nebude zadarmo.

Jsou tady breakdowny, kdy čumím do blba a uvažuji o tom, že skončím za pokladnou v Kauflandu. Ale potom jsou tady chvíle, kdy si říkám, že když máknu, tak na to mám. Každopádně jsem vám chtěla můj první týden popsat taky trochu obrázkově, takže tady jsou. :)Těžké zvládání první volné hodiny...(Pro ty, kdo bydlí v Prostějově a okolí, doporučuji Cafe Plecháč)Na oběd byl guláš, tak jsme se vydaly do naší jediné vegetariánské restaurace, kde se samoobsloužíte a oni vám jídlo následně jen zváží a vy zaplatíte. Nejsem vegetarián, miluji maso, ale tady vaří opravdu moc dobře. Můžu doporučit! Sama jsem si musela jít ještě alespoň pro něco málo na dezertní talířek, protože jsem nemohla odolat. :D Nejen, že je to moc dobré, v odpoledních hodinách je to i velice levné. :)
Tady jsem šla běhat i přesto, že mě dost bolely lýtka...ano, málem jsem umřela, nikdy více, chce to víc poslouchat své tělo. :DPřed kadeřnicí...konečně budu vypadat jako člověk.A po kadeřnici...poslední přípravy před dovolenou jsou v plném proudu.Snídaně...nejoblíbenější a nejklidnější část každého mého dne.


Dokonce jsem dokázala přečíst knížku za jeden den...vím, že je tenká, ale pro mě je to stejně nadlidský úkol. :D A navíc jsem si z ní už dokázala udělat i rozbor, pecka.


O víkendu samozřejmě pracovně...tak jsem si vyžádala skvělý pracovní oběd. :D


Potom jsem se chtěla projet, ale vítr foukal takovým stylem, že jsem více stála na místě než jela. :D

Tak to byl tedy můj první školní týden a ted' v úterý hurá do Prahy a od tamtud do Španělska užít si to vytoužené volno!
A jaký byl ten váš? :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Fanda numero uno Fanda numero uno | 16. listopadu 2017 v 22:44 | Reagovat

Chci další články! Hned teď!

2 Fanda numero due Fanda numero due | 24. března 2018 v 10:10 | Reagovat

Čekám a čekám na další úžasný článek a stále nic :( skoro jsem začínala tušit, že u toho vydržíš, když to má být tvůj nový start :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama